S kočárkem na kolečkové brusle? Žádný problém.

koleckove-brusle

Vše začalo na facebooku, asi jako mnohé příběhy :-). Přidala jsem se do skupiny, kde maminky pořádají výlety a sportovní akce po celé Praze. Já se zúčastnila například pikniku v Prokopáku, ale můžeš tam najít „nosící“ piknik, návštěvy hracích koutků, různé procházky, výlety vlakem a sportovní aktivity. Vše se koná samozřejmě za přítomností dětiček různých věkových kategorií. Byla jsem na třech akcích a vždy jsem poznala někoho nového. Musím říct, že maminky jsou velice sympatické a hezky jsme si všechny popovídaly. 

koleckove-brusle1

Maminka Alex, která vše plánuje, mi poslala událost přes messengera a já potvrdila účast. Sice mám Braník trochu z ruky, ale lákala mě představa, že se dostanu mezi lidi. Určitě to taky znáš. Jako maminky na plný úvazek se málo dostaneme do kolektivu, a když už se poštěstí, tak drmolíme a drmolíme. Potřebujeme ze sebe všechno dostat :-).

Takže jsem se ráno zabalila, jako vždy dělám věci na poslední chvíli 😉 a vyrazila vstříc nádhernému dni. Jediné, co mi stálo v cestě byly šílené invalidní plošiny na Smíchovském nádraží. Nevím, jestli jsi tam někdy jela s kočárem, ale trvá milion let než se dostaneš napovrch.

koleckove-brusle5

Na místě mě už z dálky vítala Alex a postupně dorazily i ostatní maminky. Hezky se tam parkuje, takže všechny přijely autem, jen já jsem exot a táhla jsem se mhd :-). No nic, na lavičkách jsme se přezuly do bruslí. Byla tam maminka začátečnice a ta se s kočárkem na brusle bála, ale nakonec vše zvládla s přehledem. No musím říct, že já měla poprvé také strach. Stála jsem tenkrát po třech letech na bruslích a rovnou ještě s kočárem.

Konečně jsme vyrazily, sluníčko nám přálo a dětičky byly hodné. Gabriel mi v kočárku spal, takže to byl ideál. Je vidět, že mu rychlá jízda dělá dobře ;-). Po cestě jsme moc lidí nepotkaly, přeci jen je všední den a k tomu dopoledne. Musím říct, že mi to vyhovovalo. S kočáry jsme zabíraly docela dost místa a blbě by se vyhýbalo.

koleckove-brusle3

Přesto jsme pár lidí potkali a ty teda koukali, když viděli maminky s kočárky pěkně hezky za sebou. Někdo se jen podiveně koukal a někdo se divil, co je to tu za sjezd kočárků. Jednomu pánovi jsme se dokonce líbili natolik, že by nás prý bral všechny :-D. No užily jsme si srandy habaděj, to nepopírám. 

Po cestě se k nám přidaly ještě dvě maminky a už nás bylo rázem šest. Probraly jsme snad všechny témata a nejen my, miminka si také hezky mumlaly. V půlce cesty už jsme byly hladové a na obzoru se jako zachránce vynořil stánek „U Posledního Kelta“. Byl pořádný pařák, takže jsem si koupila vychlazený Birell a jehněčí klobásu. Normálně jím ráda zdravě, ale když tady byla klobása snad nejzdravější z výběru, no vážně.

koleckove-brusle6

Gába se vzbudil hezky na oběd, měl přesnídávku „boloňské špagety“, no ten si pochutnával až měl boule za ušima. Já při krmení uždibovala klobásu a upíjela Birell. Holky také nakrmily ratolesti, některé měly zeleninku a některé mlíčko od maminky. Tak ještě Gábiho přebalit, no teda. Asi mu opravdu chutnala ta přesnídávka, protože to, co jsem našla v plíně, to jsem ještě u něj neviděla :-O. Musela jsem mu převléknout i oblečení, takže si to asi dokážeš představit.

Tak jsme se najedly a můžeme vyrazit na zpáteční cestu. Ještě si zaaretuji přední kolo, aby se mi při rychlé jízdě neklinkalo. Musím říct, že s plným břichem se člověku tolik nechce, ale po pár tempech na to zapomeneš a zas můžeš pádit.

koleckove-brusle3

Cestou jsme si natrhaly do pusy trnky a ostružiny a probraly vše neprobrané. Jak se říká, že cesta zpátky utíká rychleji než cesta tam, tak je to pravda. Ani jsme se neotočily a už jsme měly cíl na dosah. Tam nám také začalo pršet, těsně před koncem. Vyšlo nám to s tím počasím tak akorát, nasadila jsem Gábimu pláštěnku, převlékla si brusle a utíkala autobus. Holky si to zas pádily do aut :-).

Prožily jsme si s holkama nádherný den, zasportovaly si a vypovídaly se tak na týden dopředu. Maminka začátečnice zjistila, že se s kočárem na brusle bát nemusí a jestli i ty váháš, opravdu to není zlé. Na rovince to moc nejede a z kopce si brzdíš. Nepotřebuješ ani kočár s ruční brzdou, stejně všechny brzdíme výstupkem na brusli. Pokud se bojíš sama, dohodni se s kamarádkou nebo partnerem, oni s tebou určitě rádi vyrazí a podpoří tě. V Praze najdeš spousty tras a pokud si chceš zajet tu stejnou jako my, podívej se dole na mapku (Tam i zpátky to dělá 16,6 km).

mapa1

 

S láskou Andrea Š.

S kočárkem na kolečkové brusle? Žádný problém.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial