Recenze: Atlas jídla, Atlas zvířat.

Kde se vzali, tu se vzali…

Tyto Atlasy patří do nové řady hravých Atlasů od nakladatelství Pikola. My jsme si pořídili Atlas jídla a Atlas zvířat, ale existuje také Atlas velkých měst nebo Atlas monster. Jedná se o velkoformátové knihy pro děti ve věku od 7-10 let. 

Já je ovšem budu využívat mnohem dříve. Jelikož jsou celé obrázkové, Gábi se lehce naučí zvířátka nebo pokrmy a později si může přečíst i pár krátkých textů. Akorát budu muset dát pozor, aby je celé neocucal :-).

atlasy

Kolik Atlasy stojí?

Nejlevněji jsem tyto Atlasy našla v knižním klubu a to za 279 Kč,-.  Nabízí se zde i nákup balíčku (Atlas jídla, Atlas zvířat a Atlas velkých měst) za výhodnější cenu 697 Kč,-. Problém knižního klubu ale tkví v tom, že musíš být zaregistrovaná a jednou za čas si pořídit knížku.

Atlas jídla

V tomto Atlasu se můžeš těšit nejen na rozdělení potravin podle výskytu pěstování, ale najdeš v něm i různé lahůdky a recepty specifické pro danou oblast. Vše je na mapce znázorněno obrázkem potraviny a někdy je k němu připojený krátký popisek.

V knize je vždy ukázán celý kontinent, kde najdeš popisky s důležitými informacemi, které jsou specifické právě pro tento kontinent. Na dalších stránkách jsou podrobněji rozebrané státy daného kontinentu. O každém státu tu najdeš zajímavosti a ano, všechny se týkají jídla či pěstování potravin.

Dítě si nenásilnou formou získá dokonalý přehled o tom, odkud se berou potraviny v obchodě, jaké národní jídla mají v okolních zemích nebo zajímavé informace o pěstování. Jako mínus bych pro české děti brala fakt, že Českou republiku tu nenajdeš.

Atlas zvířat

Kde jaké zvířátko bydlí? Co je na něm specifické a jak se využívá? Na tyto otázky a mnohem více ti odpoví právě tento Atlas plný nádherných obrázků a krátkých popisků.

Je stavěný podobně jako Atlas jídla. Mapce státu vždy předchází mapka kontinentu, kde najdeš jeho typická zvířata. Ty nejtypičtější mají samozřejmě popisky.

Na mapce státu jsou ukázané rozmanité druhy zvířat obohacené o zajímavé informace (např.: Kanada – srst Zajíce měňavého se mění podle ročního období: v létě je šedá a v zimě bílá). Můžeš se těšit i na nejčastější výskyt stromů v určitém státě.

Na konci knihy natrefíš na seznam ohrožených druhů nebo na seznam menších a větších zvířat a další zajímavosti (Vše je doplněno obrázky). Spojením textu a obrázků získají děti snadno vše do paměti a ještě je to baví. 

Podle mě…knihy se dají využít jako podpůrný učební prostředek pro děti školou povinné, ale i pro předškoláky. Děti se z nich naučí nejen názvy kontinentů, států, zvířat a potravin, ale také si osvojí základy čtení a zajímavé informace specifické pro dané oblasti. V neposlední řadě si posílí svůj orientační smysl.

Knihy jsou hezky přehledné a stránky v nich na sebe logicky navazují. Nechybí jim obrázkový obsah ani příjemné zakončení. Rozhodně stojí za to je mít v knihovně nebo alespoň jednu z nich. 

S láskou Andrea Š.

Recenze: Atlas jídla, Atlas zvířat.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial