Nebyla jsi letos ještě nikde na dece? Je ten pravý čas vyrazit :-).

Dneska se udělalo opravdu hezky, tak nám to nedalo a vydali jsme se ven. Jak jinak než do parku :-). U nás v Praze to snad ani jinak nejde a my máme štěstí, že zrovna u jednoho takového parku bydlíme.Sluníčko bylo na Gábiho moc ostré, proto jsme naši výpravu směřovali do pozdějších odpoledních hodin.

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

Pěkně se na tu procházku strojíme, abychom ladili. Hezky po betmenovsku… Míříme si to ještě do obchodu pro lahev pití a já neodolávám mandlovému Magnum ve slevě, na tom nanuku fakt ujíždím. No a Jirka si to štráduje pro jogurt Bobík. Na to je zas on, Pribiňáček, Bobík a takové ty tvarohové jogurtíky. Ještě se ale ptá, jestli máme pro Gábiho v přebalovacím batohu lžičku :-D. „No jasně, že máme.“ Tak super, nic mu nebrání v tom si ho koupit.

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

Já si vychutnávám Magnum a Jirka tlačí kočárek. Najednou v dálce vidím známé tváře, i když si stoprocentně jistá nejsem. Zblízka je to už ale jasné. Je to kamarádka s manželem a jejich miminkem. Známe se spolu přes cvičení Fitmami. Nevím jak je to možné, ale máme na sebe pořád nějaké štěstí. Dost často se v parku potkáváme… No prohodili jsme pár slov a s dobrou náladou pokračujeme někam do stínu a hlavně ke Kuželkárně. Tam si totiž Jirka koupí pivko.

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

Tady je pro nás ideální místo. Roste tu hezky košatý strom a Jirka to má ke Kuželkárně, co by kamenem dohodil. Gába vypadá ospale, ale zdání klame. Kolikrát si mne očička a „hraje si“ na ospalku, a pak má takový příval energie, že ho ani nepoznávám. 

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

No za zkoušku nic nedáme, takže ho na chvíli s kočárku na deku vytáhneme. To je radosti. Co umí lézt je na dece poprvé, takže všechno hezky prozkoumává. Vedle si hrají děti na hřišti a občas se na ně zahledí, a pak se rychle podívá na mě a neuvěřitelně se culí. Myslím, že je tady venku spokojený.

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

A my s Jirkou taky. Je tu krásný čerstvý vzduch, příroda kolem, Gába se tu spokojeně kolébá a není ani takové parno. Jirka si už vytahuje Bobíka a ve vteřině ho má v sobě. No a než se člověk ohlédne, už si to míří pro pivko. Gába objevuje trávu mimo deku a je z ní přímo fascinovaný. Ukazuju mu, že mi na ruce leze mravenec, ale když ho přiblížím, začíná plakat. Asi se ho trochu bojí :-).

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

Jee, Jirka je už zpátky s pivem a snaží se na dece uvelebit. Mezitím ale Gába zaregistroval jeho pivo. Snaží se přes Jirku k němu dostat a ocucat ho. „To víš že jo, na to máš ještě dost času, Gábi.“ Smála jsem se. Trochu ho ale necháme osahat kelímek.

na-dece-9

Teď ale Gábi objevil něco zajímavějšího, než je pivo. Můj mobil, co tam leží osamoceně. Má ho jinak zakázaný, ale tady je rychlejší než já a už ho strká do pusy. Tak cvaknu fotku, rychle z pusy ven a pěkně ho uklidím do batohu.

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

Aby Gába víc poznal strukturu trávy, zkouším ho namotivovat k lezení mimo deku. Sedám si opodál na trávu a začínám lákat a nic :-D. Budu ho muset přesunout sama. Na trávě se mu moc líbí, zkouší ji i utrhnout, ale na to ještě nemá takovou sílu.

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

Nakonec si všiml, že sedím kousek od něj a už leze za mnou. 

Nebyl/a jsi letos ještě nikde na dece?

Prolézá mi všude po nohách a snaží se mi naznačit, že by to už chtělo dávku mlíčka. Co bych mu ji odpírala, beru si ho na klín a on už otevírá pusinku. Jako by si chrochtal blahem, když se přisaje. 

na-dece-13

Začíná být pozdě a Gábu doma ještě čeká večeře a nás taky. Rychle všechno balíme, nakládáme Gábiho a vyrážíme zase zpátky k domovu….

To už snad ani nemůže být náhoda, opět v dálce vidíme známé, které jsme už dnes potkali. No není ten svět malé místo? Každopádně den jsme si užili a pokud ty jsi ještě letos nebyl/a nikde na dece, určitě bys měl/a vyrazit. Jestli máš doma ke všemu schopného lezce, je to hezká příležitost k průzkumu přírody, to mi věř ;-).

S láskou Andrea Š.

Nebyla jsi letos ještě nikde na dece? Je ten pravý čas vyrazit :-).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial