Homeopatika jako výborný pomocník

homeopatika-jako-vyborny-pomocnik

I vám se stanou homeopatika výborným pomocníkem…

Zásady při užívání homeopatik

Aby homeopatika fungovaly tak jak mají, je důležité zachovat pár zásad při jejich užívání. 

  1. Nepoužíváme žádné kovové nádobí ani pomůcky. Naopak můžeme použít keramiku, sklo a plast.
  2. Nikdy se kuliček nedotýkáme rukou.
  3. Kuličky se nechají rozpustit ve lžičce vody nebo je rozmícháme. Podáváme přes plastovou lžičku nebo přes stříkačku.
  4. 15 min. před a po užití se nic nekonzumuje ani nepije.
  5. Pokud je dítě starší, kuličky se samovolně nechávají rozpustit pod jazykem.

Kde homeopatika koupit?

Najdeš je skoro v každé lékárně a jejich cena se pohybuje kolem 100Kč,- za lahvičku (kromě Oscillococcina). Já chodím ráda do Benu lékárny, kde si je vždy objednám buď online nebo přímo na pobočce. Hned druhý den si je mohu vyzvednout.

homeopatika-jako-vyborny-pomocnik-4

Homeopatika jako výborný pomocník… proti prdíkům

Říká se, že nejvíce na prdíky trpí chlapci a my doma takového jednoho chlapečka máme. Je pravda, že na prdíky trpěl hodně. Nezabíraly žádné kapky ani teplé zábaly. Na půl hodinku jsme měli vždy klid, když jsme masírovali bříško nebo použili rektální trubičku.

Co ale hezky pomohlo byly homeopatika Magnesia phosphorica 9ch. My dávkovali 3x denně 3 kuličky rozpustit ve lžičce vody. Podává se přes lžičku nebo přes stříkačku.

Homeopatika jako výborný pomocník… při nachlazení a lehké chřipce

Tady určitě doporučuji Oscillococcinum. Už dvakrát nám to vyléčilo syna a to velice rychle. Poprvé onemocněl druhý měsíc svého života. Nakazil se od nás. Tenkrát jsem mu podávala půl lahvičky 3x denně rozpuštěné ve vodě. Teď už má skoro rok a opět má příznaky nachlazení. Tentokrát jsme už dávky zvýšili na 1 lahvičku 3x denně. Podává se přes lžičku nebo přes stříkačku.

homeopatika-jako-vyborny-pomocnik-1

Homeopatika jako výborný pomocník…při tvorbě mléka

Gabriel se narodil velmi slabý a pořád jen spal. Ke všemu se mu objevila žloutenka, která dítko ještě více unavuje. Nechtěl sát mléko a nechtěl být vlastně ani chvilku vzhůru. Prospal by snad několik dní v kuse a bylo by mu to jedno.

Všechny tyto okolnosti měly za následek mizení mléka. Jelikož se jej vytváří tolik, kolik miminko vypije, tak jsem opravdu neměla naději. Po všech peripetiích mě zachránily homeopatika Ricinus communis 5ch. Užívá se 5 kuliček 2x denně, ale pozor, nejvíce však 5 dní (pak by to mohlo mít opačný účinek). Dále se doporučuje ukončit užívání jakmile se prsa nalejí mlékem.

Homeopatika jako výborný pomocníkpři očkování

Po prvním očkování Hexa vakcíny jsem se rozhodla při další injekci aplikovat Gábimu homeopatika. To z toho důvodu, že se po něm neskutečně osypal a trvalo to několik měsíců. Prý atopický ekzém vyvolaný očkováním. Každopádně já měla jasno. Na další přeočkování došlo až po zaléčení ekzému. Světe div se, při dalších očkování už reakci neměl a věřím tomu, že za to mohou homeopatika. Kdybych to věděla dříve, dala bych mu je už při prvním očkování.

Nám pomáhá Thuya occidentalis 9ch a užíváme ji  3 kuličky 2x denně den před očkováním a v den očkování to samé dávkování.

Homeopatika jako výborný pomocník...

Homeopatika jako výborný pomocníkpři prořezávání zoubků

Když už nepomáhají gely na zoubky, kousátka ani jantarový náhrdelník je na čase si vypomoct homeopatiky. Musím říct, že nám zabírají perfektně. Gabriel po nich hezky spí a přestávají mu záchvaty pláče.

Užíváme homeopatika Chamomilla vulgaris 15ch. Jakmile si u miminka všimneš příznaků růstu zubů, rozmíchej ve vodě 3 kuličky. Sleduj příznaky dál, pokud se nezlepší, můžeš podávat každou půl hodinu. 

homeopatika-jako-vyborny-pomocnik-3

Homeopatika jako výborný pomocník… na klidný spánek

Miminka a kojenci přes den zažívají spousty nových vzruchů a může se stát, že se jim večer špatně usíná nebo mají se spaním problémy jako takové. Při těchto obtížích nezapomínej na homeopatika. Užívají se stejné jako u zoubků Chamomilla vulgaris 15ch a to 5 kuliček před spaním.

Na konec mi nezbývá než ti popřát mnoho štěstí a doufám, že ti tento článek pomohl nebo inspiroval v užívání homeopatik. Jak říkám, nám pomáhají neskutečně a i kdyby to bylo placebo, tak proč ne? Hlavně, že zabírají :-).

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial