Cvičení s Fitmami? Vyzkoušeno.

Co je Fitmami?

Fitmami je cvičební program zaměřený na cvičení s miminkem v kočárku ve společnosti dalších maminek. Procvičíš si celé tělo a navážeš kontakty s dalšími maminkami ve svém okolí. Fitmami najdeš různě po celé ČR a také na Slovensku. Já byla otestovat Fitmami ve Stodůlkách v Centrálním parku a nejen jednou :-). Pokud tě zajímá, jak to všechno dopadlo, čti dál .

Cvičení s Fitmami? Vyzkoušeno.

Cvičení s Fitmami? Vyzkoušeno.

V těhotenství jsem nabrala kolem osmnácti kilo. Pořád jsem se utěšovala, že je to normální a že je všechny kojením shodím zase dole. Ano, jsou takové ženy, které mají po šestinedělí třeba i dvacet kilo míň, ale já jsem k nim rozhodně nepatřila. Po šestinedělí jsem zhubla sotva dvě kila. 

 

Podívala jsem se do zrcadla a nepoznávala jsem se. Vždy jsem byla trochu oplácaná, ale co je moc, to je moc. Co následovalo je tedy pochopitelné. Prolétla jsem internet jak vánice a našla i celkem zajímavé kurzy ve fitcentrech. Kurzy dražší byly, to ano, ale určitě by mě bavily. No ovšem, ale co s Gabrielem? Když si přičtu peníze za hlídání k penězům za kurzy, už to zas tak růžové nebylo.

 

Jdu si takhle po našem parku a vidím ceduli a na ní maminku s kočárkem. Ještě jsem ale nezastavila, abych si jí přečetla. Nějak mi to nedošlo :-). Asi u třetího plakátu mi rozsvítilo, cvičení maminek s kočárky Fitmami. No ano, to jsem přesně hledala. Na ten kurz se musím přihlásit. Cena pro mně byla také přívětivá, nic mi tedy nestálo v cestě.

 

Přidala jsem se do skupiny na facebooku (Fitmami Stodůlky) a přes ní se zaregistrovala na první hodinu. Nic jsem neriskovala, první hodina je zdarma, takže pokud by mě to nebavilo, nelitovala bych „vyhozené“ peníze. Zabalila jsem si podložku na cvičení, prý ale stačí i deka 😉 a pití a vyrazila jsem vstříc svému osudu.

 

Fitmami6

 

Na místě mně čekalo milé překvapení. Milá předcvičitelka, sympatické maminky a krásný sluneční den, co víc si přát k pohodlnému cvičení. Pravda, zapomněla jsem, Gabriel by mohl v kočárku spát a ne se vztekat. Každopádně je milé, že nás tam bylo tolik. Člověk se tak ztratil v davu a nestyděl se cvičit, jestli víte, co mám na mysli ;-). 

 

Na začátku jsme si dali rozcvičku na místě, aby se nám zahřály svaly a pak jsme si je i protáhli. To byla ta lehčí část, pak nastalo peklo. Po dvaceti minutách cvičení jsem myslela, že odpadnu a už se nezvednu. Bolelo mě celé tělo a cviky jsem nezvládala. Taky jsem pěkných pár let necvičila, tak čemu se divím?! Říká se, že když vydržíš a překleneš se přes „bod zlomu“, tak pak už nic necítíš a cvičíš ze setrvačnosti. Přesně tohle se mi stalo 🙂 a jsem za to ráda, protože tak na sebe můžu být pyšná.

 

Tak jsme si trochu zacvičili na místě a dokonce si zahráli v rámci rozcvičky hru „na Mrazíka“ a teď přichází na řadu takzvané popobíhání, které se střídá s posilovacím cvičením. Při běhu střídáme kraulovou a boxovací ruku, aby to nebylo zas tak lehké. Zastavili jsme u ohrádky, kde jsme cvičili vzpor na rukách a pěkně několik sérií. Pak také u zábradlí, kde jsme naposilovali břišní svaly a nakonec jsme vykopávali nohy až nad madla kočárků.

 

Fitmami5

 

Když už člověk s dechem nestačí, tak se naštěstí přesouvá do „ohrádky“, kde nás už čekalo pár posledních posilovacích cviků a konečné protažení na podložce. Tady jsme si dětičky vytahali z kočárků, aby mohly pobíhat nebo jako ten můj, ležet na podložce a zkoumat trávu kolem :-).

 

Na samém konci jsem se cítila, jak vyždímaný hadr, ale stálo to za to. Ten pocit na konci je k nezaplacení. Byla jsem spokojená já, ale i Gabriela to bavilo a za to, jak byl hodný, dostal na konci odměnu v podobě kojení :-).  Po tomto zážitku jsem si pořídila pernamentku a už tři měsíce chodím na cvičení pravidelně každé úterý, ale cvičí se i v pátek.

 

Fitmami4

Co dalšího můžeš zažít s Fitmami?

Slyšela jsi, že Fitmami pořádá cvičení i v tělocvičnách? Máš pravdu, přes zimu a části jara probíhají kurzy i uvnitř v Jeremi Sport centru. Já se také těchto kurzů účastnila, ačkoliv musím říct, že je to spíš pro starší děti, které už umí lézt nebo sedět. Nevozí se v kočárku a musí se zabavit sami. Já chodila s tříměsíčním Gábim a často jsem ho musela dát do šátku, ale to je pak cvičení o ničem.

 

Fitmami3

 

Sem tam se objeví i kurz s horolezeckou stěnou. Můžeš s sebou vzít mimi a mezitím, co polezeš ti ho pohlídají ostatní maminky. No a nevím, jak minulé roky, ale letos se v létě vyráží na několikadenní pobyt na wellness , které je spojené také s cvičením. Tam já ale budu chybět, jelikož v tom termínu už máme jinou dovolenou :-).

 

fitmami1

 

Pokud hledáš cvičení, které tě bude bavit, hedáš nové kamarádky a Fitmami máš v reálné vzdálenosti od domova, neváhej a přihlaš se. Můžeš to udělat jako já a jít na zkušební hodinu zdarma. To je to nejmenší, co pro své tělo můžeme udělat. A neboj se, nejsi v tom sama, najdeš tam podporu, kterou hledáš.

S láskou Andrea Š.

Cvičení s Fitmami? Vyzkoušeno

Jaké jsou ceny lekcí?

1 lekce 150,-
5 lekcí 650,-
10 lekcí 1200,-

 

Líbil se ti článek? Poděl se o něj s přáteli.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial