Centrum hvězdička: Cvičení rodičů s dětmi

Proč Centrum hvězdička?

Když jsem si vybírala na jaké hrátky s Gábou budeme chodit, zaměřila jsem se na vzdálenost z domova a na příjemné prostředí.

Jak jsem zjistila, kolem nás je hrátek požehnaně a měla jsem z čeho vybírat. Nakonec mne zaujaly internetové stránky „Centrum hvězdička„. Mají velký výběr kroužků pro dospělé a děti od půl roka výš. S mladšími chodí jako doprovod rodič a starší to už zvládnou sami.

Ještě víc mne potěšilo zjištění, že jde o montessori školku. Abys rozuměla, líbí se mi principy montessori a waldorfu, a tak si z obou směrů zobu aktivity pro Gábiho.

 

Hrátky rodiči s dětmi

Jak se do kurzu přihlásit?

Abych se mohla kurzu zúčastnit, musela jsem se na stránkách registrovat. Díky tomu jsem dostala přístup do jejich systému a ten je věru hezky přehledný. Teď si jen vybrat kurz. Vzhledem k věku Gábiho (5 měsíců) to bylo jednoduché, jelikož takový tam existuje jen jeden :-). Cvičení rodičů s dětmi 6-12 měsíců. Ano, Gábimu bylo teprve měsíců 5, ale zvládal to s přehledem.

Kurzu se může zúčastnit 6 dětí s doprovodem, takže vše probíhá v příjemném komorním kroužku. Navážeš tu nová přátelství a naučíš se zase o něco více o svém miminku.

Kolik takový kurz stojí?

Celý kurz stojí 1200,- (1 hodina 120,-) a skládá se z 10 hodin. Můžeš se také přihlásit jen na jednotlivé kurzy, ale v takovém případě stojí 1 hodina 140,- a není jisté, že pro tebe bude volné místo. Platit se dá převodem nebo přímo v Hvězdičce na recepci.

Jak takové cvičení s dětmi probíhá?

Paní předcvičitelka nám to vysvětlila hned na prvním cvičení. Hodina se skládá ze tří fází a to z básniček a písniček „ukazovaček“, hrací část, zakončení 2-3 básničkami a rozloučením.

hratky3

Básničky a písničky „ukazovačky“ … Každé cvičení se opakují ty samé, aby děti měli zachovaný rytmus. Předcvičitelka a my zpíváme a do rytmu s miminkem poskakujeme nebo na určitá slova provedeme s miminkem daný pohyb. Gába tohle miluje, vždy je rozesmátý od ucha k uchu. Uslyšíš tam básničky jako „Kutálí se brambora“, „Brouk“, „Dešťové kapičky“, a tak dále.

Na začátku cvičení jsme na podložkách a v druhé fázi básniček sedáme na míče. Musím ti říct, že se to nezdá, ale je to makačka. Vlastně si při hodině docela zacvičíš :-).

hratky2

Hrací část … Tahle část se na rozdíl od předchozí trochu obměňuje. Předcvičitelka vždy připraví různé stanoviště a maminky mezi nimi s miminky kolují. Gába ještě neuměl lézt, takže většinu z toho dělat nemohl, ale paní předcvičitelka nám vždy něco vymyslela.

V této části se dozvíš spousty zajímavých věcí. Jak motivovat miminko k lezení a jak ho to „naučit“, jak namasírovat miminko ostnatým míčkem, jak ho učit novým materiálům, jak ho učit z něčeho bezpečně slézt,… Mohla bych jich tu vyjmenovat více, ale pro ukázku to, myslím, stačí.

Samozřejmě se můžeš ohledně vývoje miminka na cokoliv zeptat. V této části je na to nejvíce času. Když jsou miminka hodné, protáhneme si záda na míčích.

hratky1

Zakončení básničkami a rozloučení … Nakonec se vše uklidí, vyndají se opět podložky a pokračuje se pár básničkami. Na úplný závěr přijde rozloučení v podobě básničky „ukazovačky – Dobrý den“

Po hodiněPokud máš zájem, můžeš jít po každé hodině zdarma do herny. Maminky toho hojně využívaly, ale my s Gábim jsme vždy mířili domů na oběd.

Jediné co mi na kurzu vadilo byl čas, ve který se pořádal a to od 11:00-12:00. Ve dvanáct je totiž zvyklý Gábi jíst a po jídle jít spát. Takže jsme to měli na knop a někdy byl i protivný, ale nakonec se vše zvládlo :-).

Ukázka z „Hrací“ části hodiny:

S Láskou Andrea Š.

Centrum hvězdička: Cvičení rodičů s dětmi

 

 

 

Líbil se ti článek? Poděl se o něj s přáteli.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial