A co takhle jantarový náhrdelník?

Co je to vlastně jantar?

Jedná se o fosilizovanou pryskyřici z jehličnatých stromů z třetihor. Většinou narazíš na jantar starý 50 miliónů let, ale najdou se i starší, třeba i 320 miliónů let. Když si představím jantar, vybaví se mi žlutavá barva podobná medu, ale narazíš i na odrůdy v bílé, červené i kávové barvy.

jantarovy-nahrdelnik0

Jaké jsou jeho vlastnosti?

Říká se, že jantar je uzdravující a ochranný kámen, který pohlcuje negativitu. Svému nositeli pomáhá s trpělivostí a rozhodováním, zvyšuje jeho krásu a sebedůvěru. Dříve se používal při mnoha rituálech a byl také nazýván „Slzami bohů“.

V dnešní době se nejčastěji používá jako ochranný náhrdelník pro miminka, zejména při bolesti u prořezávání zoubků. V minulosti se ale na zoubky používali i různé kořeny bylin nebo chlebové kůrky.

jantarovy-nahredelnik2

Jak vybrat bezpečný náhrdelník?

Při výběru je důležité  zaměřit se na 2 důležité věci:

Na délku náhrdelníkuZměř si obvod krku miminka a vyber takovou délku náhrdelníku, aby jej miminko nemělo šanci chytit a strčit do pusy. Tak máš zajištěno, že *uvolněný korálek nespolkne. (*Korálek se jen tak neuvolní, ale dodá ti to pocit klidu)

Na uzlíky mezi korálkyPokud by přeci jen náhrdelník praskl, tak máš jistotu, že vypadne maximálně jeden. Tím se snižuje pravděpodobnost jeho spolknutí. Korálky jsou navlečeny na opravdu pevném materiálu, takže na jeho prasknutí je potřeba vynaložit opravdu velkou sílu.

jantarovy-nahrdelnik

Jak ho před použitím očistit?

Jelikož pohlcuje negativitu, je důležité ho před použitím „očistit“, aby se nic na miminko nepřeneslo z předchozích dotyků lidí. Je to jednoduché, neboj se :-). Stačí náhrdelník ponořit přes noc do vody a přes den ho pak „nabít“ na přímém slunci.

Jaké jsou zkušenosti mé a mého okolí?

Gabriel nosí náhrdelník od svých 5 měsíců, bohužel mu ale zatím žádné zoubky nevykoukly. To samozřejmě neznamená, že mu nerostou v dásni (docela dost slintá a pění). Ale na druhou stranu se s nimi nikde nezachytil, necucá je a ani se žádné neuvolnili. Nosí ho 24 hodin denně a nijak mu nepřekáží.

jantarovy-nahrdelnik4

Budu tu spíše mluvit o zkušenostech z okolí. Více jak roční syn kamarádky si vyzkoušel prořezávání zoubků s i bez jantarového náhrdelníku. Dokud jej nenosil, hodně plakal a špatně spal. Opak se stal pravdou při zakoupení náhrdelníku. Bolest při prořezávání snášel velmi hezky a spal klidněji.

Další známá si jantarový náhrdelník pořídila po několika probděných nocí plných breku. Není to moc alternativní člověk, ale pokud ti nic nezabírá, chytáš se jakéhokoli stébla. Sama byla překvapená, jak se spaní syna zlepšilo.

jantarovy-nahrdelnik1

Jak poznat, že jantarový náhrdelník zabírá, když ho má miminko od začátku?… To věru nepoznáš, ale pokud je miminko klidné a šťastné, není třeba se tím zaobírat. Ke všemu je z něj „štramák“.

Na závěr bych uvedla, že i já dost váhala, zda si jej mám pořídit. Bála jsem se jako jakákoliv máma. Na celém internetu najdeš vyslovené obavy nad jeho bezpečností a to vyděsí každého. Nakonec mne přesvědčily zkušenosti mých kamarádek. Jelikož to není ani zas tak velká investice (300-400 Kč,-), nakonec jsem si ho koupila.

Ať se rozhodneš, jak se rozhodneš, věřím, že si z mého článku načerpala inspiraci :-).

S láskou Andrea Š.

A co takhle jantarový náhrdelník?

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial