3 oblečky pro miminka, kterým je dobré se vyhnout.

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout1

Za svůj krátký mateřský život jsem narazila na 3 oblečky pro miminka, které jsem si raději snad ani neměla pořizovat. Jen mě vytáčejí a berou drahocenný čas, který bych mohla věnovat Gábimu nebo náročné domácnosti.

Jako shopaholic dětského oblečení v těhotenství jsem si jich pořídila zásobu. O všech jsem si myslela, že jsou praktické a pro děti ideální. Po porodu se můj názor změnil. Ráda bych ti tedy představila tři vítěze nejméně praktického oblečení pro miminka.

1) Punčocháče

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout4

Vždycky jsem měla utkvělou představu, že punčocháče nesmí chybět v žádném dětském šatníku. Jsou univerzální, jednoduše se oblékají a nemusím řešit ponožky. Dnes jako máma mohu prohlásit, že to byl velký omyl. Kdybych vše, co vím teď, věděla v těhotenství, rozhodně bych si jich tolik nepořídila ;-).

Ano, mohou být praktické a na domácí nošení se velmi hodí. Ale to peklo s jejich oblékáním za to snad ani nestojí. Musíš si je navinout na ruku až ke špičce a nasadit jednu nohu, pak druhou a natáhnout až přes zadek. Přitom se ti mimčo mrská jak kapr na Vánoce a jeho nohy do „O“ taky nejsou ideální. Ke všemu jsou tak úzké, že je musíš vysloveně na miminko nasoukat. Ano, roztáhnou se, ale po tolika použitích, že ti mezitím miminko vyroste z velikosti a začíná vše nanovo.

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout9

Čím je mimčo mladší, tím hůř se nasazují a délka oblékání prodlužuje. Rozhodla jsem se tedy pro radikální krok. Z Gábiho šatníku půjdou pryč a to natrvalo. Když ani já nejsem z jejich oblékání odvařená, neumím si představit, jak by si je v budoucnu oblékal on. Asi jako já silonky :-D, takže nic moc.

2) Trička 

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout2

V článku „deset přikázání novopečené matky“ jsem poukazovala na závislost na nakupování oblečků. No mě to neminulo. Velmi se mi líbila různá trička, která se prodávala v kompletu s kalhotami. Jak toho teď lituji. Použila jsem každé alespoň jednou a to jen proto, abych neměla výčitky svědomí. 

Nejsou ani praktické a v podstatě s nimi ztrácíš čas. I když má miminko oblečené kalhoty skoro až k prsům, stejně si najdou nějakou skulinku a vyhrnou se ven. Chodíš kolem miminka a můžeš mu pořád dokola a dokola zastrkovat podolek. 

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout3

Trička jsou super, ale jen pro novorozeňata, které se ještě neumí hýbat, anebo pak už pro chodící děti, kde vše zařídí gravitace ;-).

3) Ponožky na gumičku

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout5

Ještě v těhotenství jsem si všímala maminek s kočárky a jak se jim miminka vyzouvaly z ponožek. Já si říkala, proč nepoužijí ponožky s gumičkami? Opět jako nejchytřejší na světě jsem si jich nakoupila kupu a různé velikosti. Pochvalovala jsem si, jak jsem to dobře vymyslela a že Gábi mi ponožky vyzouvat nebude.

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout6

Opravdu mu na nožičce hezky drží. Bohužel se ale zařezávají natolik, že po jejich sundání mu na noze ještě dlouho zůstává šrám. Jako mámě se mi to nelíbilo, tak co zkusit ponožky bez gumičky? Teď jsem byla chytřejší, koupila jsem si asi jen čtyři páry na zkoušku.

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout7

Jak jsem ale předpokládala, Gábi je měl každou chvíli dole. Zkoušela jsem je v době, kdy už jsme jezdili ve sporťáku, takže se jich dost poztrácelo. Tady mám pro tebe tip. Našla jsem totiž zlatou střední cestu. Ponožky, které mají dlouhou nohavičku jsou ideál. Když je natáhneš, promění se v podkolenky, a když je ohrneš, hezky drží jako ponožky :-).

3-oblecky-pro-miminka-kterym-je-dobre-se-vyhnout8

Tak to je celý můj seznam nejméně praktických oblečků pro miminka. Já se jejich nákupu nevyvarovala, ale ty můžeš. Nebo to alespoň s nákupem nepřeháněj a kup si od každého jedno, dvě na zkoušku. Sama se pak rozhodneš, jestli ti za to ty nervy stojí :-).

Když se dnes ohlédnu zpět a spočítám, kolik jsem do těchto tří oblečků investovala peněz, je mi z toho smutno. I proto jsem se rozhodla napsat tento článek. Možná, že právě tobě pomůže ušetřit peněženku, abys mohla investovat do praktičtějších věcí pro své miminko.

S láskou Andrea Š.

3 oblečky pro miminka, kterým je dobré se vyhnout.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial